Plan zlotu P.A.Cars Fest II 2023

Zlot samochodowy P.A.Cars Fest II odbędzie się w dniach 21-23 lipca 2023 r. na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie oraz w obiektach sąsiadujących – Amfiteatr Miejski, Pole Namiotowe z Wigwamem. W tym roku uczestnicy zlotu będą mieli możliwość wzięcia udziału w niezwykle bogatym i zróżnicowanym programie, w wielu konkursach, zabawach i koncertach.

Dzień pierwszy – piątek

Pierwszego dnia, w piątek, uczestnicy będą mieli możliwość przyjazdu na miejsce już od godz. 9.00. Dotyczy to zwłaszcza tych zlotowiczów, którzy planują trzydniowy pobyt na Polu Namiotowym, usytuowanym zaraz obok Amfiteatru Miejskiego (wjazd od ulicy Sportowej). Zachęcamy do skorzystania z tego miejsca gdyż jest ono bezpłatne dla uczestników zlotu. Można wjeżdżać swoimi pojazdami i spędzać miło czas. Ilość miejsc jest ograniczona więc lepiej rezerwować je poprzez zgłoszenie na naszej poczcie pacarsfest@gmail.com.

Na miejscu do dyspozycji zlotowiczów są: toalety, bieżąca woda oraz wspaniały Wigwam z przygotowanym paleniskiem. Zaraz obok Wigwamu usytuowany jest kiosk w którym zlotowicze będą mogli nabyć i skosztować orzeźwiającego Pacarsowego Lanego Piwa! Na placu OHP zaczniemy gromadzić się od godziny 15.00. Koło godziny 16.00 zacznie rozkręcać nam imprezę grupa GANGSTERS ROCK grająca muzykę rockową w stylu lat 80-90. O godzinie 18.30 na scenie pojawi się Paweł Sroga & Country Blues Band. Zespół wykonuje covery, oraz własne utwory utrzymane w stylistyce country, z elementami rock, blues i rock’n’roll. Grupa umili nam czas do oficjalnego rozpoczęcie zlotu, które nastąpi o godzinie 20.00. Poprzedzi je przejazd motocykli z pochodniami i rozpalenie ogniska na Polu Namiotowym. W tym samym czasie i w tym samym miejscu, a dokładnie tuż obok odbędzie się otwarcie wystawy samochodów na dnie basenu miejskiego.

Wszystkich zainteresowanych klasyczną motoryzacją zapraszamy do obejrzenia pierwszej na świecie wystawy klasycznych samochodów i motocykli w wyłączonym z użytkowania basenie miejskim. Uroczyste otwarcie poprzedzi symboliczne przecięcie wstęgi oraz występ dziewczyn z Evey Studio z show Pole Dance.

Gdy opadną już emocje po otwarciu, wieczorem ok. godz 21.00 na placu OHP zapraszamy na „Kino Plenerowe z Kawą Woseba”. Przy aromacie pysznej kawy, uczestnicy zlotu oraz zwiedzający obejrzą w plenerze kultowy film amerykański.  Wybór filmu zostanie dokonany wcześniej drogą głosowania na grupie https://www.facebook.com/PACarsFest/ 

A po filmie? No cóż jak to na porządnym zlocie przystało uczestnicy będą mogli bawić się na Polu Namiotowym do białego rana!

Dzień drugi – sobota

Drugiego dnia, w sobotę, uczestnicy zlotu będą mieli możliwość prezentacji swoich samochodów i motocykli na placu OHP. Zaczynamy się zbierać już od godz. 9.00. Kolejnych dojeżdżających zapraszamy również na bezpłatne Pole Namiotowe, o ile będą jeszcze miejsca ;). W ciągu dnia odbędą się konkursy i zabawy dla uczestników, takie jak „przeciąganie RAMA”, „palenie GUMY” (tylko w wyznaczonym miejscu i na specjalnych betonowych płytach), „podnoszenie KEGA” i wiele innych. Oczywiście chętnych do udziału w tych zabawach czekają puchary i inne nagrody.

Koło godziny 17.30 na scenie i wokół niej pojawi się znana z zeszłorocznego musicalu „Grease” grupa teatralna Co Jest Grane? Z pewnością i tym razem zachwycą nas nowym programem, do którego udziału zaproszą uczestników zlotu i ich maszyny. Punktualnie o 18.00 na placu OHP zagrają już tradycyjnie bryki z ameryki. Jak na festiwal przystało koncert i nagranie samochodów z silnikami V8! Tym razem do utworu na motywach „Breaking the Law” Judas Priest przy akompaniamencie gwiazdy zlotu – zespołu Scream Maker. Wieczorem o godz. 20.00 wszyscy razem – zlotowicze i zwiedzający przenosimy się tuż obok na  „Pacarsfest w amfiteatrze” – występy i koncerty w Amfiteatrze Miejskim.

Zaczniemy od występów Teatru „Co Jest Grane?”. Zaraz po występach teatru swój show zaprezentuje klub sportowy Evey Studio, a w nim pokazy wysokiej klasy gimnastyki w wykonaniu dzieci i dorosłych,  pole dance i inne. Potem na scenie pojawi się specjalnie powołany na ten zlot zespół Am Crush, który rozkręci ten wieczór największymi hitami rockowymi zza oceanu. W trakcie jego występu pojawi się na scenie grupa rockowa Etanis, która do swojego show zaprosi kilku uczestników zlotu i ich fury. Potem na scenie zagości mocny amerykański blues w wykonaniu Blues Monkey– zespołu znanego zlotowiczom z utworu „Niech nam żyje Pacars Fest!”. Na zakończenie wspaniałego koncertowego wieczoru dołożymy do pieca i na scenie pojawi się gwiazda zlotu –  Scream Maker  – polski zespół heavymetalowy, który dzielił scenę z takimi sławami jak: Judas Priest, Motorhead, Saxon, czy Megadeth i Korn.

Po zakończeniu koncertowej uczty, czyli grubo po północy uczestnicy będą mieli okazję kontynuować zabawę na Polu Namiotowym do białego rana!

Dzień trzeci – niedziela

Na niedzielę, organizatorzy zaplanowali wiele ciekawych atrakcji. Damy wam trochę odpocząć  po koncertowej nocy i dopiero od godziny 11:00 rozpocznie się prezentacja samochodów i motocykli uczestników na placu OHP. W tym czasie będą mieli Państwo okazję podziwiać nie tylko ciekawe modele pojazdów, ale również poznać ich właścicieli, którzy chętnie opowiedzą o swoich pasjach i doświadczeniach związanych z motoryzacją.

O godzinie 13:00 na scenie na placu OHP z kolejnym show wystąpi Teatr „Co Jest Grane?” oczywiście z udziałem zlotowiczów i ich maszyn. Po tym występie, o godzinie 13:30, zaplanowano pokazy ratownictwa medycznego, których celem jest pokazanie jak wygląda pomoc medyczna w trudnych sytuacjach. To nie tylko ciekawe, ale również bardzo ważne doświadczenie.

O godzinie 14:00 rozpocznie się już tradycyjnie Parada Uczestników Zlotu, która przejedzie wyznaczoną trasą przez miasto. To doskonała okazja, aby pokazać się mieszkańcom Pleszewa ale również zobaczyć inne ciekawe pojazdy. Po powrocie na plac OHP, o godzinie 15:30, na zakończenie zlotu czadu da metalowa Abba czyli grupa Subterfuge. Wszystko przy aromacie pysznej kawy. Na zakończenie imprezy, o godzinie 17:00, odbędzie się uroczyste zakończenie imprezy i odjazd uczestników.

Jak widać przygotowaliśmy dla Was niezwykle bogaty i zróżnicowany program, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom amerykańskiej motoryzacji. Należy również dodać, że prócz atrakcji wynikających z programu, czekają na zlotowiczów i zwiedzających inne atrakcje towarzyszące naszej imprezie: pełne pysznego jedzenia Foodtrucki, które zgromadzą się zaraz przy placu OHP, pyszna gratisowa kawa od sponsora – firmy Woseba, wystawa klasycznej motoryzacji na dnie basenu miejskiego (tylko przez trzy dni zlotu), gry i zabawy dla dzieci, dmuchany zamek , możliwość skorzystania z krytej pływalni – Park Wodny Planty,  tuż obok placu OHP, spacery w Parku Planty zaraz za amfiteatrem i krytą pływalnią. Więc już teraz warto zarezerwować sobie czas na NAJLEPIEJ SPĘDZONY WEEKEND W WAKACJE !

Informacja dla zlotowiczów

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników amerykańskiej motoryzacji na nasz zbliżający się zlot. To będzie wyjątkowe wydarzenie, które warto zobaczyć na własne oczy!

W tym roku mamy dla Was wiele atrakcji, w tym konkursy z nagrodami oraz możliwość wystawienia Waszych ulubionych pojazdów. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, prosimy o zakup biletów online na naszej stronie internetowej.
Nie przegapcie okazji, dołączcie do naszej społeczności zlotowiczów i bądźcie z nami!

Data i miejsce zlotu:
21-23 lipca 2023 r.
OHP Pleszew Aleje Wojska Polskiego 21 i ul. Sportowa.
Zlot trwa od godz. 15:00 w piątek do 17:00 w niedzielę.
Rejestracja uczestników od godz. 10:00 w piątek 21 lipca.

Zlot ma charakter imprezy otwartej – dla pieszych zwiedzających. Wjazd na teren zlotu przysługuje pojazdom uczestników zlotu, organizatorom i służbom ratowniczym (pojazdom upoważnionym).

Uczestnikiem zlotu jest osoba, która przyjechała samochodem lub motocyklem marki amerykańskiej, zarówno dla pojazdów współcześnie produkowanych jak i zabytkowych.

Osoby chcące uczestniczyć w zlocie rejestrują się poprzez:

  • oficjalną grupę na Facebooku – P.A.Cars Fest
  • udział w ogólnodostępnym wydarzeniu na Fb
  • oficjalną stronę www.pacarsfest.pl
  • bezpośredni kontakt z organizatorem


Udział uczestników w zlocie jest płatny:

Bilety online: Bilet 3-dniowy 120 zł (PROMOCJA!!! Ograniczona pula biletów).
Bilety na miejscu podczas wydarzenia: Bilet 1-dniowy 80 zł, Bilet 3-dniowy 150 zł.


Opłata dotyczy pojazdu, którym uczestnik bierze udział w imprezie i którym wjeżdża na plac OHP. Każdy pojazd otrzyma identyfikator oraz pakiet startowy w postaci pamiątkowych gadżetów.

Uczestnicy zlotu mają prawo do czynnego brania udziału we wszystkich częściach programu przygotowanego przez organizatorów. Można go znaleźć na plakacie, ulotce, stronie www oraz na oficjalnej grupie na Facebooku – P.A.Cars Fest.

Uczestnicy mają do dyspozycji na placu OHP bezpłatny dostęp do bieżącej wody, do toalet i pryszniców w miejscu wskazanym i oznaczonym przez organizatora.

Uczestnicy zlotu mogą bezpłatnie korzystać z oznaczonego Pola Namiotowego usytuowanego zaraz obok Amfiteatru Miejskiego (wjazd od ulicy Sportowej). Istnieje również możliwość wjechania na teren pola własnym pojazdem oraz rezerwacji miejsca u organizatora. Ilość miejsc ograniczona. Na Polu Namiotowym do dyspozycji uczestników są: toalety, bieżąca woda oraz Wigwam z przygotowanym paleniskiem.

2 thoughts on “Już jest! Szczegółowy plan P.A.Cars Fest II (21-23 lipca 2023)

  1. Dodger

    Dacie jakiś namiar na bilety?Termin już zarezerwowany więc tylko czekać😀

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacje

Kontakt

Współpraca i sponsoring, program i organizacja zlotu

Marcin 508 155 976

Bezpieczeństwo zlotu, fotografie i materiały filmowe

Jacek 537 499 308

Koordynacja zlotu, informacje na temat uczestnictwa

Zbyszek 502 310 649
Andrzej 502 522 159

P.A. Cars Fest © 2023

Realizacja [M].